Fizjoterapeuta

mgr Paula Roszak

Ukończyłam studia magisterskie z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku. Dzięki kolejnym kursom i szkoleniom poszerzam swoją wiedzę, aby móc jak najlepiej pomagać dzieciom w ich rozwoju motorycznym.

Wierzę w to, że pracując z dziećmi mogę zmienić ich życie na lepsze, łatwiejsze.

W pracy z małymi pacjentami staram się znaleźć przyczynę problemu, który zaprowadził ich do mojego gabinetu. Przeprowadzam szczegółowy wywiad oraz badanie, które pozwalają mi wyjaśnić rodzicom i dzieciom jakie jest źródło dysfunkcji, oraz co należy zrobić aby to naprawić. Zależy mi na tym, aby rodzic brał czynny udział w rehabilitacji swojego dziecka. Wzajemne zrozumienie jest kluczem do dobrej współpracy między pacjentem a fizjoterapeutą. Najczęściej obawy rodziców, które są powodem wizyty okazują się być globalnym zaburzeniem, nie tylko lokalnym. Nasz organizm to niepodzielna całość, dlatego niezależnie od przyczyny wizyty badanie dotyczy całego układu ruchu. Niejednokrotnie korzystam z pomocy innych specjalistów np. logopedy.

Sesje terapeutyczne opierają się na budowaniu świadomości ciała i motoryki pacjenta. W przypadku młodszych pacjentów ta świadomość musi być budowana razem z rodzicem/opiekunem. Dobra znajomość fizycznego potencjału stanowi solidny fundament dla zdrowia fizycznego.


 

mgr Michał Szul

- fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem, student Akademii Osteopatii i absolwent AWF w Poznaniu. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej, terapii schorzeń kręgosłupa oraz pracuje z pacjentami bólowymi.

Jako pasjonat wszelkiej aktywności fizycznej i zapalony kolarz, skutecznie radzi sobie na polu fizjoterapii sportowej, odnowy biologicznej i masażu. Wspomaga sportowców i osoby aktywne w treningu oraz w procesie regeneracji. Jego terapia stawia na kompleksowość oraz zindywidualizowany plan leczenia. Ciągle się uczy i uczy też swoich pacjentów, by poprawić ich jakość życia.

W pracy, poza technikami manualnymi na układzie kostno-szkieletowym, wykorzystuje również wiedzę i techniki osteopatyczne - praca na trzewiach czy terapia kranio-sakralna. Wszystko po to, by pomagać szerokiemu spectrum pacjentów.

"Znajomość procesów fizjologicznych zachodzących w ciele człowieka, ale także zrozumienie potrzeb każdego pacjenta są moim narzędziem pracy i warunkują sukces każdej terapii."

 

 


©Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nutka 2022.